Meble warsztatowe – jak najlepiej wybrać?

W warsztacie konieczne są nie jedynie urządzenia, lecz też meble. Aby podtrzymać ład, każdy przedmiot musi mieć własne miejsce, natomiast nie da się tego założyć bez dobrych mebli. Meble warsztatowe (https://www.e-regaly.pl/) są projektowane specjalnie z myślą o używaniu ich w przestrzeniach rozdzielonych do reperowania oraz prac ręcznych. Mają mnóstwo udogodnień, jakie usprawnią majsterkowanie, natomiast również pomogą nam podtrzymać porządek w urządzeniach.

Czemu uporządkowanie przestrzeni jest tak istotne?

Nie od dziś wiadomo, iż odpowiednio przygotowane stanowisko pracy oddziałuje korzystnie nie jedynie na opinię klienta, jaki ma możliwość odwiedzić dane przedsiębiorstwo, lecz też na ludzi. Dobrze dostosowana powierzchnia korzystnie oddziałuje na skupienie oraz usprawnia skuteczność realizowanych zadań. Dzieje się tak dlatego, iż pracownicy nie są rozpraszani harmidrem, jaki w innym wypadku mógłby być w zakładzie pracy. Nie są też przymuszeni do szukania potrzebnych przy wykonywaniu obowiązków przedmiotów.

Szafki narzędziowe

Doskonałym sposobem trzymania urządzeń są szafki narzędziowe. Zazwyczaj podzielone na parę skrytek o różnej wielkości. Półeczki wytrzymują choćby 25-35 kilogramów nacisku, więc z przeznaczeniem możesz trzymać w zasadzie wszelkie urządzenia. Zintegrowane kółka umożliwiają transport witryn w pobliże każdego stanowiska pracy. Tego rodzaju szafki na górze zakończone są roboczym blatem, na jakim możesz wykonywać różnorodne prace naprawcze czy montażowe.

Jak dobrać meble do warsztatu?

By odpowiednio dobrać meble warsztatowe, kierujmy się przede wszystkim powierzchnią, jaką posiadamy. Musimy po warsztacie poruszać się przestronnie, bez cyrkowych ruchów lecz również mieć wszystko pod ręką. Stolik warsztatowy musi mieć właściwą wielkość. Nie może być zbyt mały, gdyż stojąc przy nim oraz działając, w końcu odczujemy dyskomfort pleców. Odpowiednia wielkość to trochę więcej aniżeli 90 cm. Istotne jest też, by stolik warsztatowy miał szansę mocowania imadła, więc musi być zaopatrzony we właściwy rozstaw wylotów, w jakich przymocujemy oraz przykręcimy imadło.

Bezpieczeństwo swoje oraz pozostałych

Przy doborze mebli warsztatowych należy zwrócić uwagę na zabezpieczenie swoje oraz na zabezpieczenie pozostałych osób, jakie są w warsztacie. Meble muszą być wytrzymałe na ogromne obarczenia oraz na ciężkie warunki będące w pomieszczeniu. Zawsze należy przestrzegać wskazań wytwórcy oraz nigdy nie umieszczać na półkach przedmiotów przewyższających zalecaną wagę. Za duże obarczenie może być ryzykiem dla zdrowia, natomiast choćby życia.

 

Tagged , ,